Forum Seksenler
Forumumuzdan yararlanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir, sizleri de aramızda görmek isteriz...

Join the forum, it's quick and easy

Forum Seksenler
Forumumuzdan yararlanabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir, sizleri de aramızda görmek isteriz...
Forum Seksenler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Anket

Andrea Berg'in "Schwerelos" Albümünü Nasıl Buldunuz?

Ekşi Sözlük'te Modern Talking Vote_lcap29%Ekşi Sözlük'te Modern Talking Vote_rcap 29% [ 2 ]
Ekşi Sözlük'te Modern Talking Vote_lcap57%Ekşi Sözlük'te Modern Talking Vote_rcap 57% [ 4 ]
Ekşi Sözlük'te Modern Talking Vote_lcap14%Ekşi Sözlük'te Modern Talking Vote_rcap 14% [ 1 ]

Toplam Oylar : 7

En son konular
» Pet Shop Boys Mp3'leri
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyPaz Kas. 16, 2014 12:25 am tarafından extremeways

» Yeni Bölüm İstekleri
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyC.tesi Kas. 30, 2013 7:16 pm tarafından ozgerdeem

» ••• NightHawk 80ler Kosesi •••
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyCuma Ağus. 17, 2012 3:22 am tarafından Thekarra70

» Dieter Bohlen - Şarkı Listesi
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyPtsi Tem. 09, 2012 3:34 pm tarafından MTAdmin

» '80'ler Mp3'leri
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyPerş. Tem. 05, 2012 10:20 pm tarafından ozgurbilge

» Alphaville Mp3'leri
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyPerş. Tem. 05, 2012 10:17 pm tarafından ozgurbilge

» Blue System Videoları
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyCuma Haz. 15, 2012 10:29 pm tarafından DiBohlen

» Giorgio Moroder Mp3'leri
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyPerş. Ocak 05, 2012 9:02 pm tarafından manyuka

» '80'ler Videoları
Ekşi Sözlük'te Modern Talking EmptyPaz Kas. 06, 2011 11:19 pm tarafından kiraz61

Galeri

Ekşi Sözlük'te Modern Talking Empty
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Sosyal yer imi

Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Modern Talking ve '80'ler Forumu adresi saklayın ve paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde Forum Seksenler adresi saklayın ve paylaşın

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Anahtar-kelime

Güncellemeler

Çarş. Ağus. 05, 2009 1:01 pm tarafından MTAdmin

Forum hakkında en son güncellemeleri bu başlıkta sizlere ileteceğiz...

- Hızlı cevap …

Yorum: 88

Radyo Seksenler Yayında

Ptsi Nis. 12, 2010 8:02 pm tarafından MTAdmin

Radyo Seksenler'i açmış bulunuyoruz arkadaşlar. '80'lerin en iyi hitleri, Italo Disco, Modern …

Yorum: 37

Forumun Şu Anki Halinden Memnun musunuz?

Ptsi Ağus. 09, 2010 12:45 pm tarafından MTAdmin

Sevgili forum üyelerimiz, forumumuz 1. yılını doldurmak üzere. Peki sizce forumumuz şu anda …

Yorum: 1

Banlanmış Üyeler

Salı Nis. 20, 2010 1:24 pm tarafından MTAdmin

Banlı üyeler ve banlanış nedenlerini belirteceğimiz başlık.

modernmabuse

Forum …

Yorum: 5

Forumumuza Destek Olmak İster misiniz?

C.tesi Mayıs 01, 2010 11:01 pm tarafından MTAdmin

Forumumuza aşağıdaki sayfa aracılığıyla bağış yapabilirsiniz. Unutmayın ki …

Yorum: 0

Ekşi Sözlük'te Modern Talking

Ekşi Sözlük'te Modern Talking Empty Ekşi Sözlük'te Modern Talking

Mesaj tarafından MTAdmin Ptsi Ağus. 10, 2009 3:11 pm

# dieter bohlen ve thomas anders isimli alman ikilinin grubu. 84 yılında "you're my heart, you're my soul"la müzik hayatlarına atılıp hala izlediğimiz türk filmlerinde sık sık karşımıza çıkmaktalar.
toplamda 3 yıllık bir birliktelikle akıllara kazınmışlardı.
98-99 yılında da yeniden birleştiler.
(doris decker, 08.05.2001 22:23)

# tahminimce şarkilarinin hala favori oldugu memleketin turkiye oldugu grup. cherry cherry lady adli eserleri ile bir kisim yurdum insaninin gonullerini co$turdugu gibi az da olsa geli$mi$ muzikseverleri felc etmeleri grup hakkinda verebilecegim yegane bilgidir.
(lostdwarf, 04.07.2001 16:49)

# şarkılarının birbirine benzerliği dikkat çekicidir. '80li yılların gençliğinin "ay, çok banal " olarak nitelediği ve aynı gençliğin en az bir parçasıyla dans etmiş olduğu alman müzik grubu.
(comandante, 15.09.2001 17:26)

# her şarkısının nakaratı mutlaka thomas anders'in soylediklerinin dieter bohlen tarafindan daha tiz bir tondan tekrar edilmesiyle oluştuğu grup. her nedense 90'larda tekrar hortladıklarında en çok eski komünist doğu avrupa ülkelerinde ilgi görmüşlerdir.
(electricities, 15.09.2001 18:58)

# yommahha yommasso adlı şarkıları ile kalbimde çok rant bir arazi kapatmış topluluk.
bir eserlerinde de: "let me rock you/let me roll you/let me take you to the promised lands
diyerek, zaten çok derin olan güfteye semitik bir hamur karıştırmayı bilmişlerdir.
uzun saçlı vokalistin boynuna astığı "nora" yazılı kolye dikkati en az dieter bohlen'in kafası kadar çekerdi.
bir albümlerinin arka kapağında da sırt sırta vermiş iki ayakkabı resmi vardır; biri püsküllü mokasen, biri de yarım boğazlı beyaz spor ayakkabı.
karanlık-aydınlık, iyi-kötü dengesini her şeyden önce albüm kapaklarında yakalayan bu ikiliyi modern mezbahalarda görmek isteyegeldim, isteyegideceğim.
(aziz kedi, 15.09.2001 21:24)

# (bkz: you are my heart you are my soul)
(full tilt boogie, 26.02.2002 10:58)
#1061084 !?

# thomas anders'in karısı kıskanç nora da unutulmaz. gençliğimizde az mı kızıyorduk noraya thomas'ı kıskanıyor ve dünyayı zindan ediyor diye.
(holy diver, 21.03.2002 16:15 ~ 01.04.2002 11:55)

# yine thomas'ın boynundan hiç çıkarmadığı büyük harflerle karısı nora'nın adı yazılı olan kolyesi de karısının olmadığı her poster karesinde ikame olarak kendini göstermiştir.
(holy diver, 21.03.2002 16:17 ~ 01.04.2002 11:56)

# bir de dieter bohlen'in gitar şeklindeki klavyesi çok değişik gelirdi bize. neredeyse ilk kez öyle şeyler görüyorduk o yıllarda.
(holy diver, 21.03.2002 16:18)

# $arkıları bircok turk filminde kullanılmı$ grup. sahneler hep aynıdır, ya hulya avsar ya da banu alkan, bir disko ve bir modern talking $arkısı(favori you are my heart you are my soul)
(crowley, 15.08.2002 16:17)

# grubun bünyesinde bulunan thomas anders adlı şahsiyetin bir göz akı rengi vardır ki dillere destandır.öyle ki;senelerce grubun göze eziyet her klibi incelenmiş,acaba bir teknoloji harikası ali cengiz oyunumudur yoksa hakikaten böyle bir göz akı varmıdır sorusunun kesin yanıtı bulunamamıştır.
(pacifica, 07.01.2003 17:12)

# 2001 yilinda america ve 2002 yilinda victory adli albumlerle muzik dunyasina tekrar donen, harclik bitti, biraz daha satalim, ekmek paramizi cikaralim niyeti ile yine ayni stilde muzik yapan, butun sarkilari birbirini andiran alman grup. sanildiginin aksine kendileri pop, dance vs. degil, muzik tarihine yine kendilerinin kazandirdigi bir stil olan eurobeat muzik yaparlar. bu turun diger bir temsilcisi de yine bu grubun himayesinde meshur edilen cccatch 'dir.
(cadence, 07.01.2003 17:45 ~ 17:47)

# ilk hitleri (bkz: hitler) "you are my heart you are my soul"'un haklarini 1000 mark karsiligi plak sirketine satmislardir. fakat bu single 20 milyon adet satinca kafayi duvarlara vurmus, ayni hatayi tekrarlamamislardir.
(kwisatz haderach, 15.02.2003 21:26)

# çok eskilerde üç beş tane hatundan oluştugunu sandıgım ama brother louie kliplerini izledigimde ibne kavramını kafamda olusturan eski bi grup
(sansar, 20.02.2003 20:37 ~ 20:38)

# modern kepazelik
(skaara klorel, 20.02.2003 22:06)

# 80'li yıllarda dikine cizgili taytlar giyip uzerine tozluk takarak gezen yeniyetme genc kizların makyaj yapmayı thomas anders'den ogrendigi gercegi unutulmazlar arasinda yerini almistir.
(blow, 20.02.2003 22:12)

# 80li yılların kabusu olan şey, bunları müzikle ilgili bir tabirle betimlemek isteyemedim
(igraine, 20.02.2003 22:19)

# (bkz: cheri cheri lady)
(torturekiller, 03.03.2003 10:54)

# o kadar da fena bir müzik yapmamışlardır bence. en azından yaz danslarına başarıyla eşlik edebilmişlerdir. kendilerini çok tekrar ederler, o ayrı. ama bu kendini tekrar olayı da mesela bir sunay akın'dan daha çok değildir.
(sudaki duman, 20.06.2003 12:00 ~ 12:02)

# ortaokul yıllarımın unutulmaz grubu.
(mathcat, 27.06.2003 14:39)

# sarkilari turkceye itinayla uydurulmus, kotu makyaj yapmis adamlardan olusan grup. ilkokul 1'de bunlari dinlemekle kalmayip (arkadasimin hediye ettigi) rozetlerini cantama takmaktan simdi cok utandigimi da itiraf edeyim.
(kacin kurbagasi, 30.06.2003 11:53)

# sivilceli yıllarda terlikle dansettiğimiz ev partilerini hatırlatan grup.
(ventolin, 30.06.2003 11:58 ~ 23.11.2006 18:10)

# simdi aradan yirmiye yakin sene gectikten sonra yine nostalji mostalji mp3lerinde denk geldigimde ve 2000 sonrasi dirilis albumleri sagda solda caldiginda farkediyorum ki ben bu adamlari bir sekilde seviyorum kardesim..gerek cocoukluk dolaylarindan esintiler olsun gerek adamlarin o zamandan bu zamana bir kopru vazifesi gormesi olsun olay budur yani..bunu kendime de itiraf etmekte zorlandim ama simdi rahata erdim iste, su dieter bohlen'in tiz nakarat olayinin bile hastasiyim ulen;
-tv makes a superstar di mi cevat abi?
-evet
(my jekyll doesnt hide, 17.09.2003 08:27)

# hastasi oldugum ve 11 albumunun tamamina sahip oldugum mega grup. pet shop boys ve erasure ile beraber dunyanin en basarili duo'larindandirlar.

edit: son cikanla 12 olmus meger.
(cadence, 17.09.2003 09:20 ~ 09.11.2005 09:39)

# (bkz: nora)
(arista, 20.10.2003 04:09)

# (bkz: hastasiyim dieter bohlen'in tiz nakarat olayinin)
(my jekyll doesnt hide, 08.11.2003 12:15)

# begenmedigim we dinlemekten her zaman kactıgım ama cok basarılı oldukları gercegini de göz ardı etmedigim grup...yüksek ihtimalle 80'li yıllarda dünya nüfusunun önemli bir cogunlugu bu adamların sarkılarıyla dans etmistir...bu da basarı demektir...muzikal olarak ne kadar basarılılar o tartısılabilir belki ama pazarlama stratejileri dillere destan...
(groovy, 08.11.2003 14:03)

# onikinci albumleri universe kopya korumali olarak piyasaya cikan grup. sound'larini biraz yenilemisler. oldukca da guzel olmus.
(cadence, 10.01.2004 22:48)

# 1980 lerde deliler gibi dinleyip, bügün utanıp inkar ettiğimiz, tipik euro 80s bir gruptur bu iki garip kardeş.
(yavshak, 20.05.2004 17:53 ~ 11.09.2005 20:49)

# 80ler partisi yapildigi zaman calincak sarkilar listesinde en cok gorulen gruptur.
(brother louie, 26.05.2004 01:49)

# ilk walkmanimle dinledigim ilk gruptur bu...o zamanlardan aklımda, kabarık saclı ve acaip kıyafetli kuzen arkadaslarının bu grup esliginde yaptıgı tuhaf danslar kalmıs hep...bıradır lui ve yamaha yumatu seklinde simdi geyigini cevirdigimiz güzide sarkıları da mevcuttur bu abilerin....
(dinza, 08.06.2004 11:06)

# 80'ler, ortaokul yıllarımız, doldurma kasetler.. kareli gömlek kadife pantolonlu masum doğum günlerimizde hep bir ağızdan yalan yanlış söylediğimiz şarkıların sahibi olan grup..80'li yıllarda çevrilmiş olan türk filmlerinin olmazsa olmazı..
(jason voorhees, 08.06.2004 14:19)

# 80lerin harika bir müzik grubu. korsan cdcilerde modern tolking diye satılır.
(samanliktaki zuhtu, 27.06.2004 11:27)

# (bkz: sexy sexy lover) ve tabe en güzeli (bkz: atlantis is calling)da vardır ayrıca.
(hodigetria, 10.07.2004 23:09)

# 20 yaşından sonra değerini anlayıp sonsuz saygi duyduğum grup...
türkiyede yanlis ellere gecip ilginc izlenimler yaratmistir türk dinleyicilerinde.
yirmi sene sonra hala dinleniyorsa bir sarki biraz düsünmek lazim sanki..
şalvar kesim kumaş pantolonum vatkalı ceketim bandanam ve spor ayaklarimi giyip saçlarima bir fön çektirip bir de şöyle sinekkaydi bir traş olup çıkasimi getirir ortamlara korkarım çıkamam..
(exexp, 03.08.2004 02:24)

# 2003 yılında universe adlı bir albüm yaparak hala varolduğunu göstermiş grup. (bkz: 80lerde çocuk olmak)
(neutralife, 08.01.2005 17:38 ~ 17:39)

# back for good albümünü saymazsak unıverse albümü dahil olmak üzere şarkılarının %80 inde "heart" kelimesinin bulunduğu grup.
(annem goster ama elletme dedi, 31.03.2005 18:22)

# isimleri nostaljiyle es anlamli grup. seksenleri sevenlerden kacmamasi gerek. ben uzun bir sure sonra tekrar dinlemek istedim biraz fazla gay kacti birden. evet muzik zevkleri degisiyor, aliskanliklar degisiyor belki de. herseye ragmen hatiralarina hurmet etmemiz gerektigini dusundugum grup. bele biraz duygusallik, biraz hareketlilik iceren oldukca kozmopolit sarkilari var hem.
(pillow biter, 04.04.2005 17:36)

# yabancı müzik dinlemeye cheri cheri lady albümleri ile başladığım*
ve o zamanlar çılgıncasına sevdiğim, taptığım süper grup.ne olursa olsun müzikleri gerçek bir klasik.her ne kadar banu alkan filmlerinde yozlaştırmaya çalıştıysa da onlar hala birer fenomen.
cheri cheri lady albümlerini hala saklarım, ara sıra teybe koyar dinlerim ve acayip zevk alırım.süper bişi ya.favorim de brother louie akustik versiyon
(punkertifo, 08.05.2005 01:08 ~ 01:09)

# kasedini dinletince annemin "oğlum bunların başka şarkısı yok mu ?" dediği grup. kadıncağıza albümde 12 ayrı parça olduğunu bir türlü kabul ettirememiştim.
(trocero, 03.06.2005 10:57)

#

# [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
(deepcrimson, 13.06.2005 21:48)

# hiç şüphe yok ki benzeri zor çıkacak gruptur. müziğini sınıflamak olanaksızdır.

aslında tek kutlanacak kişi yapımcılarıdır. şöyle bir manzara düşünün: siz yapımcısınız ve kendilerine modern talking ismini vermiş iki efemine adam size demo dinletiyor, "yor may hart, yor may soul" valla tekmeyle kovalarım ben. ama kovalanmamışlar. binlerce salak avrupalı ve o arada buncağızın dahil olduğu 80'lerin türkiye sivilcelileri albümlerini almıştır. * hala da seviyoruz.
(sardine, 17.06.2005 11:57 ~ 22.06.2005 12:42)

# havuzda kicini suya sokup cikartan serpil cakmakli esliginde calan you are my heart, you are my soul isimli eserleriyle zihnimde yer etmis thomas anders ve dieter bohlen den olusan grup.. detay olarak thomas kisisinin kahkulleri, aslan yelesi dedigimiz katli sac kesimi bi de nora diye karisi vardi...
(ozlek, 04.07.2005 08:10 ~ 30.07.2006 07:23)

# (bkz: lets talk about love)
(bkz: geronimos cadillac)
(bkz: sos for love)
(charles maurice de talleyrand, 22.10.2005 10:05 ~ 10:05)

# 80s lunaparklardan, atari salonlarına, filmlere kadar her yerde çalınan efsanevi grup.
(ziverbey, 16.12.2005 13:11)
MTAdmin
MTAdmin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4394
Forum Puanı Forum Puanı : 11617
Rep Puanı Rep Puanı : 36
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/08/09

https://seksenler.yetkin-forum.com

Ekşi Sözlük'te Modern Talking Empty Geri: Ekşi Sözlük'te Modern Talking

Mesaj tarafından MTAdmin Ptsi Ağus. 10, 2009 3:11 pm

1984 yılında kurulmu$ 80'li yıllarda dünya çapında ün yapmı$ gruptur. dieter bohlen beatles dinleyerek büyüdüğü için rock alt yapısı vardı fakat deği$en ko$ullar altında farklı müzik yapmak istiyordu sonunda modern talking'in tarzı ortaya çıktı romantik $arkı sözleri + romantik müzik + yeni disko soundu , ilk $arkıları christmas diğer albumlerle ancak rekabet edebildi o dönemde pazarlama tekniklerinin yetersizliğinden ba$arısız olmu$tur. almanyanın yerel televizyonun yardımıyla you are my heart you are my soul $arkısı görücüye çıktı listelere birinci sıradan giri$ yapmı$tı $arkı ve sonunda tarz beğenilmi$ti. türkiyede ise hülya av$ar, ahu tuğba ve banu alkan filmlerinin vazgeçilmez $arkılarından olmayı ba$armı$tır. örneğin hülya av$ar havuz ba$ında yogo yapar $ekilde omuzlarını sallayarak dans eder arka fonda your are my heart you are my soul $arkısı çalar.

kısa bir süre sonra ikinci 45lik piyasaya sürüldü "you can win, if you want" aynı zamanlarda çıkan modern talking albumu "the fist album" ile listelere epey amborgo koymu$tur böylece tek $arkıyla $öhret olmayacaklarını kanıtladılar. 1985 yılında tüm avrupada listelere birinci sıradan giri$ yapan cheri cheri lady'nin yer aldığı "let's talk about love" albumu çıktı. sonunda dünya çapında bir üne kavu$mu$lardı ünle beraber gelen ele$tirilerde artıyordu elbette. konserleri ,$arkıları, albumlerı, müzikleri hazırlayan dieter bohlendi thomas andersa sadece yorumlamak kalıyordu ancak ön planda sürekli onun olmasından dolayı grubun her$eyi ondan soruluyor sanılıyordu. anders'in sürekli boynunda olan karısının isminin yazılı olduğu kolye yüzünden nora da grubun bir üyesi sayılıyordu bir konserede beraberinde götürdüğü karısını arkada volkalist olarak görev yapmı$tır.nora nın kendini gruptan sanarak hareket etmesi ve sürekli thomas andersi bu konuda tetiklemesi grubun dağılmasının nedenlerinin ba$ında gelir.

ve sonunda 1986 yılında ayrılma kararı konusunda hemfikir oldular.1987 yılında da tamamen dağılmı$ oldu grup 1998 yılında tekrar bir araya geldiler (bkz: alone) adlı albumleri piyasaya çıktı tabi yeni imajları ile aslan kafalar yerine günün saç kesimleri almı$tı. * no face no name no number $arkısı epey tutuldu ancak eskisi gibi değildi her$ey 2003 yılında grup tekrar dağıldı thomas anders kendi albumunu çıkardı dieater bohlende..

grup 80'li yıllarda eski türk fimlerine fazlaca etkili olmu$tur bunun nedeni almanyada ya$ayan gurbetçilerdir elbette oradan getirdikleri plakları türkiyede müzik marketlerine veriyorlardı. bu $ekilde populer oldular imajlarıda gene türkiyede etkili olmu$tur aslan kafa saç kesimleri, penpe gömlekler, converse tipi ayakkabılar. dayımın gençliğine tekabül eden bu tarz ya$lılığında devam etmi$tir ilk dinlediğim yabancı müzik olmu$tur halada severek dinlerim.
(pire reis, 14.02.2006 18:32 ~ 03.06.2006 23:18)

# 80 li yillarda turk sinema sektorunun olmazsa olmazidir. saclarini tepeden kelebekli bir toka ile toplamis bileklerinde tozluk uzerinde seksi bir tayt ile serpil cakmakli fitness yaparken, ki o zaman jimnastik salonudur, arka planda calan yumma hart yumma sol veya biradir lui lui lui melodisi her turk gencinin dimagina yerlesmistir. donemin guzel kadin konseptini dolduran her bayan oyucumuzun bu sarkiyla bir dans sahnesi vardir. o senelerde bu gurubun fonda calmadigi tek bir disko sahnesi cekilmemistir. begenilir veya begenilmez ama realite sudur ki turk sinemasi uzun yillar bu grubun sirtina abanmistir. turk sinemasina katkilarindan dolayi tesekkur ederiz.

ayrica 80 lerde camlari karartilmis, arka caminda impossible veya no fear yazan her dogan ve sahin in iki adet pioneer kolon sahibi olundu mu, ki bu donemde kolon degil hoparlor denilirdi, butun camlari fora edip lowride a cikis muzigi budur. o donemde arabamda ben bu gurubun sarkilarini calmadim diye iddea eden yalan soyler, ahan bu elimde gordugunuz kuregin sapini da kafasina yer, o kaddar acik konusuyorum.
(ray kinsella, 23.03.2006 12:53 ~ 13:29)

# superler yaw tum anormal cinsel eğilimlerin ithaf edilebilceği bir yorum tarzları vardır. ama en onemlisi 80s denince gozde yanan hınzır parlamanın nedenidir
(zzzzz, 07.06.2006 23:00 ~ 20.04.2007 12:56)

# seksenli yılların müzikal temsilcisi seçtiğim gruptur. kalptir, ruhtur, candır.* cana can katan kandır. neşe saçarlar, yaşama sevinci ile doldururlar içinizi. seksenlerden bir parçadır, seksenlerin cvıl cıvıl renklerini barındırır melodileri.
(twust, 21.10.2006 14:42)

aradan gecen bunca zaman ragmen halihazirda milyonlarca fani olan efsanevi topluluk. ayrica dinledigim ilk yabanci gruptur. klipleri trt1 de yayinlanirdi. ben esmer olaniydim abim de sarisin olani. mahalledeki cocuklarla az kavgasini yapmamistik.

- uzun sacli olan benim !
- hayir benim
- benim dedim
- o zaman ben de maykil ceksinim
- tamam ama bi dahaki sefere ben maykil olacam
(darth maul, 14.11.2006 15:44 ~ 08.10.2008 05:40)

# deniz kenarında geçirilen yaz akşamlarının vazgeçilmez eşlikçileriydi. estikleri zamandan geriye sadece, tekrar dinlenildiğinde burna gelen deniz kokusu kalmıştır
(quaalude, 12.03.2007 01:21)

# herşeyin bir parçasıydı bazıları için, araba yolculuklarının mesela. sahsen onlari seneler sonra , hic bir sebep yokken tekrar üst üste ve büyük bir begeniyle dinlemeye basladim. bunun zevksel bir secimden ote oldugunu düşünmeyi tercih ediyorum. yoksa durum fena.
(elv, 17.05.2007 03:25)

# aradan onca zaman geçse bile dinlenmesinin nedeni bir dönemin atmosferini çok iyi yansıtmasıdır. müziğin kokması mümkün mü? alın işte, biraz günümüz yaşantısından uzaklaşmak istiyorsanız dinleyeceklerinizden birtanesi.
(chebyshev, 18.05.2007 23:35)

# (bkz: 3 temmuz 2007 thomas anders bursa konseri)
(ron jeremy, 22.06.2007 13:23)

80 lerde hayatıma giren ve hala orada kalabilmeyi başarabilmiş alman pop müzik grubu. besteci ve prodüktör dieter bohlen ve solist thomas anders 1984 yılında kader birliği yaparak müzik hayatlarına start verdiler. çıkış şarkıları you re my heart you re my soul ile gelen ve kendilerinin bile beklemediği büyük beğeni ile grup onlarca ülkede liste başı olmayı başardı. ikinci single olan you can can win if you want, dou you wannave one in a million ı da içeren ilk albümleri the first album ü bir yıl sonra yayımladılar. grup aynı yıla bir albümü daha sığdırdı , albüm grubun üçüncü single ı olan cheri cheri ladyile birlikte with a little love, heaven will know ve albüme adını veren let s talk about lovebaşta olmak üzere pek çok güzel şarkıyı ihtiva ediyordu. 1986 yılı, grubu sevenlere iki güzel albüm ve pek çok sevilen şarkı getiriyordu önce dördüncü single brother louie, beşinci single atlantis is calling ile birlikte angie s heart, hey you, lady lai ve doctor for my heart ı içeren ve bence en iyi modern talking albümü olan, üçüncü albüm ready for fomance daha sonra, grubun altıncı single n geronimo s cadillac, yedinci single give me peace on earth ile birlikte sweet little shelia the angels sing in new york city ve lonely tears in chinatown gibi hitleri içeren dördüncü albüm in the middle of nowhere . grup ilk altı single ları ile almanya da 1 numara olmayı başardılar ki bunun bir benzeri daha hala başarılamadı. 1987 yılı iki yeni albüm ve grubun dağılma kararı ile sonuçlanıyordu, beşinci albüm romantic warriors, jet airliner, like a hero, don t worry, we still have dreams ve you and me ve altıncı albüm in the garden of venus ise in 100 years, locomotion tango ve don t let it get you down gibi gayet başarılı şarkılardan oluşuyordu, ama grup için sorunlar çözülememiş ve ikili müzik hayatlarına ayrı kulvarlardan devam etme kararı almışlardı. 1998 yılına kadar süren ayrılık aynı yıl gelen back for good albümüyle sona erdi. albüm grubun sevilen şarkılarının yeni düzenlemeleri ile birlikte 4 yeni şarkıdan oluşuyordu. albümün o yılın en çok satan albümleri arasına girmeside gruba duyulan özlemi açıkça dile getiriyor olsa gerek. bir yıl sonra yeni albüm alone piyasaya sürüldü, albüm you are not alone, sexy sexy lover, how you mend a broken heart, it hurts so good gibi gayet başarılı şarkılar içeriyordu. 2000 yılı year of the dragon albümünü müjdeliyordu, china in her eyes, no face no name no number, my lonely girl ve fly to the moon albümün öne çıkan şarkılarıydı. 2001 yılında gelen america albümünde win the race, last exit to brooklyn ve new york city girl yine sevenlerinin beğenisini kazanıyordu. 2002 yılında grup victory albümünü yayımladı, formula 1 temalı albümde ready for the victory, juliet ve when the sky rained fire öne çıkıyordu. 2003 yine grubu sevenleri üzen bir yıldı, grup universe albümünü yayımlayıp ardından ayrılık kararlarını açıklamışlardı, veda albümünde i m no rockefeller, mystery ve tv makes the superstar dikkat çekiyordu. yeni bir birliktelik zor gözüküyor olsa da, arkalarında bıraktıkları nice güzel şarkıyı dinleme ayrıcalığını, biz sevenlerine verdikleri için sonsuz teşekkürler modern talking.
(theshawshankredemption, 10.11.2007 15:17 ~ 15:19)

# onuncu nesil çaylak.
(robin, 12.08.2008 13:14)

# tekrar bir araya gelmelerini istemediğim grup, zira her biraya geldiklerinde güne ayak uyduralım mantığı ile 80 lerdeki müzik kalitelerinden çok uzak $arkı yapmı$lardır.
(bkz: no face no name no number)
(pire reis, 16.01.2009 13:17 ~ 13:18)

# aldığım ilk yabancı kasetin yaratıcısı grup. ayrıca;
(bkz: kanarya site sineması)
(useful, 16.01.2009 13:21)

# insanlarin konusa konusa anlasma durumu.
(ugurcan, 16.01.2009 13:24)

en meşhur üç şarkıları cheri cheri lady, you're my heart you're my soul ve brother louie arasında ne fark olduğunu asla anlamadığım grup. insanların boşluğuna geldiler de yedirdiler herhalde. gerçi ben de yedim, üç şarkıyı da çok severim zira. neyse.
(ulan bator ne isin var mogolistanda, 05.06.2009 11:07 ~ 11:07)

# muhtemelen onlarca kopyası olan bir grup. bunların içinde isveçli bir ikili var, man meadow. iki yıldır polonya'nın eurovision ulusal finallerine katılıyorlar. şarkıları modern talking reloaded tadında, tadına doyulmaz şarkılar.

2008 şarkıları - viva la musica [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2009 şarkıları(ki bu bence daha güzel) - love is gonna get you [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
(tatyou, 04.07.2009 20:15)

# sanırım hayatımda ezberlediğim ilk alman ismi olan dieter bohlen'i bünyesinde barındırmış efsane grup. sonra ayrıldılar, lise yıllarında birleşsinler diye mektup dahi yazmışlığımız olmuştu.
(kadilkudat, 25.07.2009 17:12 ~ 17:14)
MTAdmin
MTAdmin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4394
Forum Puanı Forum Puanı : 11617
Rep Puanı Rep Puanı : 36
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/08/09

https://seksenler.yetkin-forum.com

- Similar topics